کودک آنلاین

موضوع مقاله : مسایل بهداشتی

دسته بندی : مسایل بهداشتی

0
رفتار نامناسب کودکان در حمام
رفتار نامناسب کودکان : وقت حمام در خانۀ ما یک فاجعه است. دخترک شِلپ‌شلپ به‌راه انداخته، اسباب بازیها را پرتاب کرده و همه جای حمام آب می‌پاشد. شستشو بدون جاروجنجال انجام نمی‌شود.

رفتار نامناسب کودکان در حمام
وقت حمام در خانۀ ما یک فاجعه است. دخترک شِلپ‌شلپ به‌راه انداخته، اسباب بازیها را پرتاب کرده و همه جای حمام آب می‌پاشد. شستشو بدون جاروجنجال انجام نمی‌شود.
•    دربارۀ آن بیندیشید
برای بسیاری از کودکان، وان حمام یک استخر خصوصی بزرگ تلقی شده و شستشو آخرین کار در فهرست الویت‌های آنهاست. آنها نافرمان نیستند، فقط می‌خواهند خوش بگذرانند.
•    چه کارهایی باید انجام دهید
- فهرستی دقیق از قوانین حمام ایجاد کنید.
کودکان نمی‌توانند حدس بزنند که شما در هر وضعیتی چه‌چیزی از آنها انتظار دارید. بیان واضح انتظارات به‌شما کمک خواهد کرد. قوانین خود را به‌شیوه‌ای اظهارکنید که کودکتان دقیقاً بداند که شما چه‌چیزی می‌خواهید، تا اینکه چه چیزی نمی‌خواهید. به‌عنوان مثال، به‌جای گفتن: شِلپ‌شلپ نکن، قانون بهتر این است: همۀ آب رو توی وان نگه دار یا قالیچۀ حمام رو خشک نگه دار.
- فقط به‌ارتفاع چند سانتی‌متر آب در وان پر کنید.
به‌کودکتان بگویید زمانی که به‌شما ثابت کند که یاد گرفته آب را در وان نگه دارد، دفعۀ بعدی مقدار آب را افزایش خواهید داد.
- به‌جای وان، به‌او اجازه بدهید دوش بگیرد
درصورتی که کودکتان، شش سال و بیشتر داشت، از او بخواهید به‌جای وان، دوش بگیرد.- به‌آنها بپیوندید
می‌توانید گاهی اوقات همراه کودکتان داخل وان شده و از شلپ‌شلپ کردن با همدیگر لذت ببرید.
- آرام باشید، فقط آب است.
درصورتی که وقت اضافی برای حمام کردن درنظر گرفته و پردۀ دوش شفافی آویزان کرده باشید، موقع آب‌پاشی و بازی کودکتان داخل وان را می‌بینید و آب نیز بیرون نمی‌ریزد. با خود یک صندلی و کتاب به‌حمام آورده و از چند دقیقه استراحت لذت ببرید. آب بازی، مجانی و بسیار لذت‌بخش است، پس، آن را عملی کنید. زمان حمام میتواند تجربه‌ای عالی برای کودکتان باشد.

•    چه‌کارهایی نباید انجام دهید

- اجازه ندهید این برنامه برای همیشه ادامه پیدا کند: کودکان، بندۀ عادت بوده و بازی در حمام برنامۀ همیشگی لذت‌بخشی برای آنان است. برای تغییر اوضاع، لازم است کل برنامۀ زمانی حمام‌تان را اصلاح کنید.
- وقت حمام را به‌زمان بازی تبدیل نکنید: اگر وجود اسباب بازی و بازی وحشیانه برایتان مشکل ساز شده است، برای مدتی هیچ اسباب بازی در وان حمام قرار ندهید. کودکتان را داخل وان حمام گذاشته، او را شسته و فوراً از وان بیرون بیاورید. به‌مرور زمان، همچنان که وقت حمام به‌اختیار شما درمی‌آید، چند اسباب بازی در حمام بگذارید و اثر ان را ملاحظه کنید.
- بدون اینکه اقدامی صورت دهید، شکایت نکنید: اگر هر بار که کودکتان در وان حمام اغتشاش کرده و تنها پیامد آن، شنیدن شکایت شما بوده است، پس او هیچ دلیل و انگیزه‌ای برای تغییر نخواهد داشت.
منبع: انضباط بدون گریه
تمایل نداشتن کودکان به بیرون آمدن از حمامتمایل نداشتن کودکان به بیرون آمدن از حمام

به‌احتمال زیاد، کودک‌تان تمایلی برای وارد شدن به‌وان نیز ندارد. شما ممکن‌است متوجه شوید که کودک‌تان در برابر هر نوع تغییری، سریع انطباق پیدا نمی‌کند. اغلب، مشکل زمانی رخ میدهد که او کار لذت‌بخشی (مانند شلپ‌شِلپ کردن در وان) انجام میدهد


6 گزینه را وقت حمام به فرزندتان پیشنهاد دهید6 گزینه را وقت حمام به فرزندتان پیشنهاد دهید

6 گزینه را وقت حمام به فرزندتان پیشنهاد دهید 1 . (( دوست داری کدام اسباب بازی ات را به حمام بیاوری و با آن آب بازی کنی؟ )) 6 گزینه را وقت حمام به فرزندتان پیشنهاد دهید


مقاومت کردن کودک در برابر حمام کردنمقاومت کردن کودک در برابر حمام کردن

مقاومت کردن کودک در برابر حمام کردن کودک آنلاین: حمام کردن برای برخی از کودکان، بسیار خوشایند است. درحالی‌که برای عده‌ای از آن‌ها و درنتیجه والدینشان، در اغلب اوقات، گرفتاری بزرگی محسوب می‌شود. کودکان خردسال ممکن است به علت ترس از رفتن صابون در چشم‌هایشان یا لغزیدن به داخل چاهک حمام، از حمام رفتن یا شستن موهایشان تنفر داشته باشند. مقاومت کردن کودک در برابر حمام کردن


حمام بردن  کودکان نوپا حمام بردن کودکان نوپا

حمام بردن کودکان نوپا بعضی کودکان از حمام رفتن لذت نمی‌برند.شاید حمام کردن کودکان در سنین دو تا سه سالگی کمی وقت گیر و دردسر ساز گردد زیرا کودکان نوپا میل به تحرک و بازی کردن دارند و خیلی راغب نیستند که گوشه بنشینند تا پدر یا مادرشان آنها را حمام کند . بهتر است در این سنین حمام بردن کودکان به وسیله ای برای بازی و سرگرمی تبدیل شود و در کنار آن مساله نظافت و بهداشت نیز برای کودک توضیح داده شود .

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران