کودک آنلاین

موضوع مقاله : مسایل بهداشتی

دسته بندی : مسایل بهداشتی

0
مراقبت دندان کودکان
مراقبت دندان کودکان بیشتر مردم زمانی نزد دندان پزشک می روند که دچار پوسیدگی بارز دندان ، یا دندان درد شده باشند. مراقبت دندان کودکان

مراقبت دندان کودکان
بیشتر مردم زمانی نزد دندان پزشک می روند که دچار پوسیدگی بارز دندان ، یا دندان درد شده باشند.
در حالی که یکی از اصول اولیه ی حفظ بهداشت و سلامت دهان و دندان ها این است که (( هر چه بیماری های دهان و پوسیدگی های دندان ها زودتر مورد درمان و ترمیم قرار گیرند ، عوارض و مشکلات کمتری دارند )).
به همین دلیل توصیه می شود ، برای اینکه کودک تجربه ی ناخوشایندی از دندان پزشکی نداشته باشد ، قبل از اینکه دندان هایش خراب شود ، درباره ی ضرورت معاینه های منظم دندان پزشکی با او صحبت کنید و برایش روشن سازید که هدف از این کار ، اطمینان حاصل کردن از سلامت لثه ها و دندان های اوست.
بیشتر دندان پزشکان نیز ، بهترین زمان اولین مراجعه ی کودکان را ، سه سالگی می دانند و معتقد هستند که برای پیشگیری از پوسیدگی هیا زود هنگام دندان های کودکان بهتر است ، سالی یک یا دو بار به دندان پزشکی مراجعه کنند.
اگر فرزندتان از شما می پرسد : (( چرا وقتی که دندان هایم سالم هستند و دردی ندارم ، باید نزد دندان پزشک بروم ؟ )) برایش شرح دهید : (( پیش دندان پزشک می رویم تا دندان ها و لثه هایمان را خوب معاینه کند. در این صورت اگر او متوجه مشکلی بشود ، زودتر میتوانیم برای درمان آن اقدام کنیم.))
برای کودک توضیح دهید ، زمانی که دندان های دائمی او در می آیند ، دندان پزشک باید از رشد طبیعی و سالم آنها اطمینان حاصل کند.
برای پیشگیری از پوسیدگی دندان ها و حفظ سلامت لثه ی کودک ، لازم است چند نکته ی زیر را رعایت کنید :
از دادن شیرینی های چسبناک مثل ، انواع تافی ها و شکلات های ژله ای به او خودداری کنید. در صورتی که کودک این نوع شکلات ها و شیرینی ها را دوست دارد ، او را تشویق کنید که بعد از خوردن چنین خوراکی هایی دندان هایش را مسواک بزند.
روش صحیح مسواک زدن را به کودک بیاموزید . دندان پزشک ها توصیه می کنند که کودکان ، بهتر است دست کم سه بار در روز دهان خود را بشویند و به دندان هایشان مسواک بزنند.

از دندان پزشک تان بخواهید تا درباره ی پلاک دندان یا جرم هایی که بر اثر ماندن مواد خوراکی گوناگون روی دندان های کودک جمع می شود ، با او صحبت کند و از او بخواهد که دندان هایش را با دقت و منظم مسواک بزند.
روش صحیح نخ کشیدن بین دندان ها را به فرزندتان یاد بدهید . شما میتوانید به عنوان جایزه و مشوق ، برای او نخ دندان با طعم میوه بگیرید.
از دندان پزشکتان بخواهید که شیارها و حفره های روی دندان های فرزندتان را با مواد محافظت کننده پر کند. دندان های آسیای بیشتر کودکان تا 8 ، 9 سالگی در می آید.
امروزه اغلب دندان پزشک ها از روش هایی جدید برای حفظ دندان های دائمی کودکان استفاده می کنند ، تا از این طریق مانع از پوسیدگی های زود هنگام آنها شوند.
فرزندتان را تشویق کنید تا دندان هایش را ، حتما قبل از خواب مسواک بزند.
برای فرزندتان مسواکی نرم تهیه کنید ، زیرا مسواک های زبر به لثه های کودک آسیب می زنند.
از او بخواهید که هفته ای یکبار ، با مایع های دهان شویه محیط دهانش را ضدعفونی کند.
به کودکتان یاد بدهید که بعد از مسواک زدن ، مسواکش را تمیز بشوید و در محلی پاکیزه بگذارد.
هیچ گاه با مسواک دیگران دندان هایش را مسواک نزند .
مسواکش را بعد از 6 ماه عوض کند.
منبع : کتاب الفبای زندگی برای کودکان
مراقبت دندان کودکان
مراقبت دندان کودکان
بهداشت دهان و دندان کودکانبهداشت دهان و دندان کودکان

بهداشت دهان و دندان کودکان کودکان بایستی از همان دوران کودکی ملزم به رعایت بهداشت دهان و دندان گردند تا این رفتارها در آن‌ها به‌صورت نهادینه درآید تا مشکلات دندانی آن‌ها در بزرگسالی کم و به حداقل خود کاهش یابد. بهداشت دهان و دندان کودکان


مراقبت از دندان ها کودکانمراقبت از دندان ها کودکان

مراقبت از دندان ها کودکان اغلب می کوشیم فرزندمان را متقاعد کنیم که همیشه و مرتب مسواک بزند ؛ ولی به رغم تلاش های مداوم ، موفقیت های ناچیزی به دست می آوریم . به نظر می رسد کودکان برای مسواک زدن به یادآوری ما نیاز دارند ، نه سرزنش یا تهدید و تنبیه. مراقبت از دندان ها کودکان


علل پوسیدگی دندان کودکانعلل پوسیدگی دندان کودکان

علل پوسیدگی دندان کودکان فساد و پوسیدگی دندان های شیری معمولاً نتیجۀ خوردن شیر با بطری است و بیشتر در کودکان کمتر از چهار سال دیده می شود. فساد دندان این کودکان نتیجه مک زدن کودک به بطری شیر یا آب میوه یا آب قند در موقع خوابیدن یا در خلال شب می باشد. علل پوسیدگی دندان کودکان


جفت نشدن دندان ها روی هم کودکانجفت نشدن دندان ها روی هم کودکان

جفت نشدن دندان ها روی هم کودکان کودک آنلاین: اگر به صورت بعضی از کودکان نگاه کنید، می بینید در هنگام بستن دهان، دندان های فک بالا و پایین کودک مرتب و منظم روی هم قرار نمی گیرند و هنگام غذا خوردن دندان های جلوی آنها عمل گاز گرفتن را به خوبی انجام نمی دهد. جفت نشدن دندان ها روی هم کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران